Search

Platsenta kui elupuu?

Platsenta kui elupuu?!

Riinu Verlin kirjutab: "Platsenta on müstiline ja müütiline ajutine organ naise kehas. See vahendab ema ja uut elu – uut inimest! Platsenta moodustub koos lapsega, on temast tingitud, lubab lapsel elada koos emaga ja ometi temast eraldi. Platsenta funktsioon kehas lõpeb koos lapse sünniga. Rohkem pole tal tähtsust! Ometi sisaldab platsenta kogu informatsiooni nii naisest kui ka sündivast lapsest!

Platsentat on pärimuskultuuris alati müstifitseeritud. Seda on peetud lapse “teiseks emaks”, aga ka lapse “kaksikvennaks”. Kindlasti on teatud, et platsenta sisaldab jõudu ja väge! Laialt on levinud uskumus, et platsental on jõud tagada igavest noorust, tervendada ja ravitseda paljude hädade puhul. Kaasaeg on tunnustanud seda teadusuuringute näol. Platsentat sisaldavad paljud iluhooldustooted ja tervisepreparaadid. Enamik imetajaid tunneb kihku süüa platsenta ära pärast järglase sündi. See tendents on selgelt säilinud ka ammu kodustatud rohusööjatel loomadel. "

"Kaasaegne tsivilisatsioon paneb meid kõike ürgset ja loomulikku pelgama. Tänapäeval tunneb enamik sünnitanuid oma platsenta vastu pigem võõristustunnet, vastikust ja hirmu. Enamik platsentasid jääb sünnitusmajja ja emad ei loo sidet selle imetabase infokandjaga, ehkki platsenta võib ja saab aidata meid palju kauem kui vaid üsasiseselt! Kui otsustad oma lapse platsenta haiglast kaasa võtta, siis saad sellega edasi toimetada mitmel moel, just nii, nagu on Sinu jaoks kõige vastuvõetavam. "*Esimese valikuna võetakse tavaliselt võimalus platsenta maha matta ja sellega koos istutada puu.

*Teine variant on säilitada sügavkülmas ja seda tarbida smuutidena.

*Kolmas variant on lasta valmistada platsenta kapslid, tinktuur või terad.

Miks võiks lisaks istutamisele neid kahte viimast varianti ka kaaluda? Nimelt on see sünnitusjärgsel perioodil hea võimalus tasakaalustada oma keha ja hormonaalsüsteemi, aitab kiirendada emaka kokkutõmbumist, on abiks, et taastuda kiiremini sünnitusjärgsetest traumadest ja aitab kaasa kiiremale piimaeritumisele.

Kes soovib kuulda kogemusi, kirjutage ja jagan erinevaid lugusid.

Preparaatide valmistamise kohta saad uurida sünnitoetajatelt nagu näiteks Doula Gertrud Treumund või Simona Kookonhoolitsusest.

Lühidalt infot ka siit lehelt: https://vaiksedsammud.ee/beebiootus/platsenta-tootlemine/

44 views0 comments

Recent Posts

See All