Search

Sünnitusjärgne kookon hoolitsus

Sünnitusjärgne kookon hoolitsus, mis see on?

Oktoobris sain võimaluse ka ise seda kogeda Simona Tätte abiga. https://www.facebook.com/PostpartumEquilibrium/

Mida see hoolitsus endast siis kujutab? See on sünnitusjärgne naise keha eest hoolitsemine, vaagna piirkonna manuaalne sulgemine, massaaž, uue ema sünd, taimede vann/saun ja vürtsi tee, et naiselik "kuumus" su kehas taas äratada.
Pärineb see tehnika Mehhikost, aga samas on seda tehtud ka kõigis teistes maailma paigus, mil iga uut ema kord tervitati, hoiti ja võeti vastu ja last aitas kasvatada terve küla .

Imeline Simona tuli mulle lilledega külla ja abikaasa valvas tütart ja vanaema poega ja pisikest toodi vaid toitmise ajaks... täiesti imeline "spa päev" kodus ma ütleks. Ma tegin selle läbi eelkõige soovist seda huvi pärast kogeda, aga ka seepärast, et pisikese kõrvalt harva on aega endale ja see üks "ürgne ja maagiline " päev endale kõlas luksusena mida soovisin.. ja ka sain.
Alustasime teega.. ma valisin Simona abiga vürtse.. panin kaardid endale, jõin teed.. Uputasin "kaevu" esimese sünnitusega õhku jäänud mured".. valisin vanniks oma taimed mis jutustasid minu jaoks mu oma väe loo.. Kõik see protsess oli selline rahulik ja mõnus kulgemine ei mingit suurt kiirustamist..ainult hetkes olek ja lubamine olla.. Seejärel linadega rebozo "kiigutamine"..no nii mõnus kui sind kantakse.. see oli ühtaegu nii vabastav, sest muidu ollakse pisikese kõrvalt tihti pinges .. Edasi sai tehtud vann valmis.. sai joodud veel teed.. vann oli selles mõttes võimas,et Simona oskas imeliselt sõnu seada kokku.. mis pani kogu protsessi väga hästi elama..sa tundsidki end nagu uue jumalannana kes saanud emaks.. ja mina siis juba teist korda täiesti uueks emaks.. Peale vanni sai tehtud super lõõgastav massaaž..ja peale seda mähkimine kookonisse, mis oli nii huvitav kogemus ..sisemine sügav kaemus, meditatsioon ja ärkamine.. ärkamine endasse..Ja ma sündisin uuesti... aitäh Simona selle imelise lõõgastava kogemuse eest, sa sobid sellesse naisi kandvasse ametisse nii hästi!! Seda kookon hoolitsust võib mitu aastat hiljem peale lapse sündi ka teha !! Ja uskuge mind nii te keha kui ka vaim tänab teid hiljem!!

Helgete perede ja teadlikuma sünnini!

Sille


PS - sünnitusjärgset kookon hoolitsust pakuvad Eestis ka osad Doulad! Vaata http://www.doula.ee/

31 views0 comments

Recent Posts

See All